Piłka ręczna: Miedź w barażach?

Paweł Pluta
Bogumił Buchwald był najskuteczniejszy w Miedzi
Bogumił Buchwald był najskuteczniejszy w Miedzi fot. piotr krzyżanowski
Gdyby szczypiorniści Refleksu Miedzi Legnica pokonali w Wągrowcu Nielbę, byliby już na 9. miejscu w tabeli i utrzymanie w PGNiG Superlidze byłoby już na wyciągnięcie ręki.

Cel był do zrealizowania, bo zespół Edwarda Strząbały przez większą cześć pierwszej połowy prowadził na gorącym terenie w Wągrowcu jedną bramką. Gospodarze dopiero w 25 minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (12:11). W drugiej połowie przewaga Nielby nie była duża. Dopiero w 50 minucie gospodarze prowadzili czterema bramkami (24:20). Jednak legniczanie nie dawali za wygraną. Nie do zatrzymania był bowiem Bogumił Buchwald, który był zdecydowanie najmocniejszym punktem Miedzi, a w całym meczu zanotował dziesięć trafień. Ekipa trenera Strząbały zaczęła gonić rywali, ale na doprowadzenie do remisu nie starczyło im już czasu.

Nielbę ciężko już będzie dogonić legniczanom, którzy muszą się skupić przede wszystkim na rywalizacji z Piotrkowianinem, aby uniknąć bezpośredniej degradacji. Przypomnimy, że 10. zespół w tabeli zagra w barażach z najlepszym wicemistrzem I ligi.