Kolejny tytuł dla policjanta z Jawora

mr
Piotr Krzyżanowski
Starszy aspirant Jerzy Pisulski, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze nie dał szans konkurentom podczas prestiżowych zawodów kulturystycznych – „Arnold Amateur Classic” - które firmuje sam Arnold Schwarzenegger.

W imprezie odbywającej się w dniach 3-6 marca 2011r. w amerykańskim Columbus w stanie Ohio policjant z Jawora zdobył podwójne złoto. Mistrz Świata z Budapesztu Jerzy Pisulski potwierdził swoją klasę podczas corocznej imprezy odbywającej się za oceanem.

Jaworski dzielnicowy i kulturysta zdobył dwa złote medale na turnieju rozgrywanym w ramach „2011 Arnold Sports Festiwal”. Podczas zawodów odbywających się w USA dopisał on do swojego, bogatego dorobku sukces w męskiej klasie C ( powyżej 175cm). To zwycięstwo jest tym bardziej cenne, iż w pokonanym polu pozostawił on dwóch aktualnych mistrzów świata: w kat. do 180 cm - Czecha Michala Sittera oraz w kat. weteranów - Brazylijczyka Xaviera Amado.

Nasz mistrz jako zwycięzca klasy C wystartował następnie w kategorii open, gdzie m.in. zmierzył się zwycięzcą klasy B ( do 175 cm), również reprezentantem Polski, Mariuszem Błazińskim. Tam również nie miał sobie równych zdecydowanie wygrywając. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jaworski stróż prawa jako jedyny Polak w historii tych elitarnych zawodów wygrał kategorię „+175” oraz open.

Wygrywając amerykańskie zawody Jerzy Pisulski zdobył już prawie wszystko co było do zdobycia na scenie kulturystyki klasycznej. Policjant z Jawora to m.in. Mistrz Polski, zwycięzca Pucharu Polski i Mistrz Europy. Jest także aktualnym Mistrzem Świata, zdobywając tytuł jesienią 2010r.

Idąc za ciosem już w ten weekend ( 19-20 marca) weźmie on udział w kolejnych renomowanych zawodach – Mr Olimpia dla amatorów w Londynie.

źródło: KPP Jawor