Studenci Politechniki Wrocławskiej wygrali na zawodach Robot Challenge 2011

MAT
W międzynarodowych zawodach Robot Challenge 2011 w Wiedniu, studenci z Koła Naukowego Robotyków "KoNaR" Politechniki Wrocławskiej, zdobyli dwa miejsca na podium.

I miejsce w kategorii minisumo wywalczył robot "I prawo Murphy'ego", II miejsce w kategorii freestyle zajął natomiast robot klasynanosumo - "Mały".

Sukcesy wrocławskich studentów przyczyniły się do zdobycia przez reprezentację Polski I miejsca w klasyfikacji generalnej. Polacy wyprzedzili m.in. Słowaków, Austriaków, Litwinów, Hiszpanów, Szwedów, Turków i Niemców.

Oprócz konstruktorów z Politechniki Wrocławskiej do Wiednia pojechalirównież studenci m.in. z Politechniki Poznańskiej oraz z krakowskiej Akademii Górniczo Hutniczej.

W rozgrywkach minisumo robotyczni wojownicy o rozmiarach 10cmx10cm walczą w ringu, skąd próbują wypchnąć przeciwnika. "I prawo Murphy'ego" zwyciężył dzięki wyjątkowej konstrukcji mechanicznej i wbudowanej funkcji "Seek And Destroy" (z ang. znajdź i zniszcz).

W kategorii freestyle jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia autora. Robot "Mały" zachwycił jury niezwykłą precyzją wykonania, jak na swoje wymiary. Jest nieco mniejszy od grosza i waży mniej więcej tyle, co 4 takie monety.